כתיבה ללא גבולות: סדנת אונליין

אנחנו שמחים לפתוח את ההרשמה למחזור נוסף של סדנאות הכתיבה אונליין (זום) שלנו המיועדת לישראלים כותבי עברית החיים באירופה – כתיבה ללא גבולות – אשר תחל ביום חמישי ה-9 באפריל ותתקיים אחת לשבועיים בשעות הערב.

בשל המציאות הלא צפויה שבה אנחנו נמצאים – תנאים ההרשמה, התשלומים והמחויבות הוגמשו והותאמו למצב הנוכחי.

הסדנה תכלול מפגשים דו-שבועיים בני שעתיים שבהם נעסוק בטקסטים שיכתבו משתתפות ומשתתפי הסדנה בהשראת תרגילי כתיבה שיינתנו בין מפגש למפגש (בלווי טקסטים מהספרות העברית והעולמית). התרגילים יגעו בנקודות שונות החשובות בעיננו בכתיבת פרוזה ויתכתבו עם מעמדנו המיוחד ככותבי עברית החיים כרגע מחוץ לישראל.

הסדנה תהיה סדנה אינטימית המוגבלת ל-6 משתתפות ומשתתפים ובשלב הראשון תהיה בת שמונה מפגשים (שבסיומם, בהחלטה משותפת ובהתאם למצב, נוכל להוסיף כמה מפגשים נוספים).

יתרונות הסדנא:

  1. חיבור מכל מקום בעולם.
  2. אוירה אינטימית.
  3. שני מורים עם ניסיון רב הן בפרוזה והן בשירה.
  4. עבודה יסודית, שעתיים של מפגש.
  5. התחברות לאפליקציה, מכל מכשיר.
  6. סדנה מקצועית ורבת תרגילים.
  7. סדנה דו שבועית.

מה אנשים אומרים

הסדנה עוררה בי יצירתיות, והבנה שגם אני רוצה ויכולה לכתוב. מתי ואיתמר מקסימים 🙂

מוריה קוריאט. שוויץ.

השתתפתי בסדננה של איתמר ומתי ואני ממליצה בחום. הסדנה מאפשרת לקחת זמן ומקום לשכלל ולשייף את יכולות הכתיבה. דרך תרגילים מוגדרים אבל גם מאפשרים, ובעזרת הנחיה והכוונה. האפשרות להשמיע טקסטים לצד האזנה לטקסטים של כותבים אחרים מהווה שיטת התפתחות מעניינת ומעשירה.

מתי ואיתמר נהדרים! ברגישות ובדיוק הם מצליחים לזהות, להוציא לאור ולאפשר המשך התפתחות של הטקסטים שהמשתתפים מביאים.

נועה כורם. ברלין.

השתתפתי בסדנה והיא מאוד מומלצת. הסדנה של מתי ואיתמר היא מקום טוב לכותבים. הטקסטים שמביאים המשתתפים נקראים בקול ומקבלים משוב משני המנחים יתרון משמעותי שלדעתי לא קיים בסדנאות אחרות. כיוונים ואפשרויות לפיתוח הטקסט נידונים ביחד עם המשתתפים האחרים באווירה מכבדת, נעימה ומקצועית. בין השיעורים השונים מחבר חוט נושאי עדין אך ארוג היטב שמקשר בין מלאכת הכתיבה לבין תהליך הלימוד שענינו גם קריאה בטקסטים מספרות העולם והספרות העברית. בקיצור, אנשים רציניים וסדנה שווה.

עינב גדי. איטליה.

הצטרפו עוד היום לסדנת האונליין שלנו